تصاویر منتخب

درباره ما

زهکلوت من زیباست، مردم ساده و صبورش فرهنگ زیبای بلوچیش نخل های سبز بلندش باید دیده شود.

صفحات دیگر

میل فرهاد جاذبه گردشگری جازموریان ...

شهر زهکلوت

میل فرهاد

‌ میل_فرهاد از توابع جازموریان با جاذبه هاے تفریحے زیبا و ڪوهے شگفت انگیز و با افسانه هاے جالب و شنیدنے ڪه در آینده در این باره(افسانه هاے در رابطه با فلسفه ڪوه میل فرهاد) یکی مهم‌ترین جاذبه گردشگرے شهرستان رودبارجنوب ڪوه زیبا ودیدنے میل فرهاد این شهرستان است ڪه یڪے از عجایب جنوب استان محسوب مے شود و مڪان مناسبے براے تفریح وگردش است.


میل فرهاد منطقه ے زیبا وخوش آب با طبیعتے بڪر و جذاب در ۶۵ ڪیلومترے شمال جازموریان (زهڪلوت) شهرستان رودبار جنوب واقع شده است.

میل فرهاد

میل فرهاد ڪوهے است، ڪه ازپایین به شڪل دایره اے به طرف بالا ڪم ڪم باریک مے شود،در موقع بارندگے آب باران ڪه از بالا به پایین مے آید دور تا دور ڪوه دایره اے مانند آبشارے را به وجود مے آورد همراه با صداے آن ڪه بهترین جا براے گردش مے باشد ومیل فرهادبهترین مڪان براے گردش وتفریح است. میل فرهاد ڪوه نیست ، سنگے است عظیم الجثه ، پرهیبت و دیدنے ڪه بیش از هزار متر ارتفاع دارد، مثل ڪله قندے ڪه در سطح صاف و صیقلے آن حفره هاے بسیار ایجاد ڪرده باشند.

میل فرهاد

در واقع میل فرهاد از عجایب جنوب ڪرمان است و بهترین مڪان براے صخره نوردی،درارتفاعات بالاے آن بوے بوته هاے درمنه ڪه گیاهے سردسیرے است انسان را به شگفتے وا می‌دارد. در سال ۹۳  گروه ڪوهنوردے چڪاد اصفهان موفق به فتح ڪوه میل فرهاد ڪه با ارتفاع 1030 متر میباشد شدند این منطقه زیبا وشگفت انگیز مردمانے خونگرم و مهمان نواز دارد،سرزمےن همیشه بهار میل فرهاد در ایام نوروز منتظر قدوم شما عزیزان است.نظرات

ارسال نظر

نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

مطالب مرتبط

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات